جراحی زیبایی زنان, زنان زایمان و نازائی

عمل لابیاپلاستی + قیمت | فیلم عمل لابیاپلاستی | معرفی بهترین جراح زیبایی

لابیاپلاستی در کرمان - تهران مشهد شیراز - اصفهان

عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست ؟ زیبایی ناحیه تناسلی با توجه به اینکه دقیقاً کدام نقطه در این ناحیه جراحی می شود به روش های مختلفی نام گذاری می شود. جراحی لابیاپلاستی شامل جراحی لب های داخلی واژن است که از بیرون دیده نمی شود، اما زمانی که لب های بیرونی از هم جدا می شوند، قابل مشاهده است. این لبه ‌ها ممکن است در اثر افزایش سن، برخی عفونت ها یا بیماری‌ها دچار افتادگی شوند. اما چه کاری می توان انجام داد؟

در شرایط عادی، این قسمت که به مرور زمان آویزان می شود، گاهی اوقات می تواند به سرعت در سنین پایین نیز آویزان شود. جراحی لابیاپلاستی شامل برداشتن قسمت های افتاده این لبه ها می شود. این روش زیبایی ناحیه تناسلی عموماً به صورت جراحی ترکیبی انجام می شود. به عبارت دیگر هنگام انجام زیبایی لب خارجی واژن، زیبایی لب داخلی واژن و در صورت لزوم جراحی زیبایی تنگ کردن واژن نیز انجام می شود.

روش های انجام جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی به چند طریق امکان پذیر است، به طور معمول جراحی لابیاپلاستی به دو روش جراحی و لیزر قابل انجام است. معمولا جراحی لابیاپلاستی به دو روش بیهوشی و بی حسی موضعی صورت می گیرد، لازم است بدانید که انتخاب نوع روش جراحی بسته به شرایط بیمار تعیین می شود و نتایج زیبایی در هر دو روش جراحی و لیزر موفقیت آمیز بوده است.

انتخاب روش مناسب لابیاپلاستی را بهتر است بر عهده پزشک بگذارید تا با توجه به شرایط شما و درخواست شما بهترین گزینه را بریتان انتخاب کند.

جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل و یا بیحسی موضعی انجام می گیرد. طی انجام جراحی بیمار به هیچ عنوان احساس درد نخواهد داشت . در روش جراحی لابیاپلاستی تعداد بخیه ها به نسبت لابیاپلاستی با لیزر بیشتر بوده، اما در این روش بخیه ها بر روی قسمت داخلی لبه ها زده می شود، که قابل مشاهده نخواهد بود.

به طور معمول جراحی لابیاپلاستی به صورت سرپایی صورت می گیرد و بیمار پس از چند ساعت می تواند از بیمارستان مرخص شود.

در این روش لب های مینور کلامپ شده و برش داده می شود و در نهایت با نخ قابل جذب بخیه زده می شود، این جراحی به طور متوسط ۳۵ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر و نکات مهم

قبل از لابیاپلاستی با لیزر نیازی به انجام مشاوره های پزشکی نیست. انجام جراحی لابیاپلاستی با لیزر تنها از طریق بی حسی موضعی با استفاده از پماد و تزریق وریدی صورت می گیرد. یک نکته قابل توجه این است که این روش زیبایی به افرادی که بسیار مضطرب هستند توصیه نمی شود، زیرا احتمال دارد که فرد در حین لیزر کمی احساس درد خفیف داشته باشد.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر یک روش زیبایی زنان کاملا مناسب است اما انتخاب بیمار می بایست با تشخیص و صلاحدید متخصص زنان و زایمان انجام شود.

به طور معمول جراحی لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بخیه ندارد، ولی اگر در مواقعی نیاز به بخیه وجود داشته باشد، چند بخیه کوچک بر روی لبه های ناحیه تناسلی زده می شود که قابل مشاهده خواهد بود. لازم به ذکر است، بخیه ها در هر دو روش جراحی لابیاپلاستی پس از یک هفته جذب می شود و بعد از این مدت بخیه ها می افتد و مشکلی برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر چه ویژگی هایی دارد؟

خونریزی کمتر در میان مزایای جراحی لابیاپلاستی با لیزر ، حرف اول را می زند. درد پس از جراحی نیز بسیار کمتر است. درمان با لیزر درد و ناراحتی بعد از عمل را به حداقل می رساند. روند بهبودی بعد از عمل راحت تر و سریعتر از سایر جراحی های لابیاپلاستی کلاسیک می باشد. علاوه بر این، به دلیل این که برش لیزر از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است، پس از جراحی موفقیت کامل به دست می آید.

تعداد روش های جراحی پلاستیک ناحیه تناسلی با لیزر روز به روز در حال افزایش است. جراحی با دستگاه های لیزری نتایج بهتری نسبت به روش های معمولی بدست می آورند، هم از نظر رضایت بیمار و هم در تسهیل کار پزشکان.

مزایای جراحی لابیاپلاستی با لیزر

 • انجام برش و انعقاد یا کواگولیشن همزمان توسط لیزر انجام می گیرد.
 • بدون خونریزی است.
 • تورم لابیا ها و درد پس از عمل جراحی با لیزر بسیار کمتر از روش جراحی است.
 • دوره نقاهت و بهبودی در روش لیزر جراحی لابیاپلاستی سریعتر انجام می شود.
 • فرد روز بعد از عمل می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.
 • معمولا بدون بخیه و یا با حداقل بخیه انجام می شود.
 • اسکار جراحی یا جای عمل باقی نمی ماند.
 • روش لیزری جراحی لابیاپلاستی با بیحسی موضعی انجام می شود و به صورت سرپایی است و نیازی به بستری کردن نمی باشد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی از نظر درمانی

جراحی لابیاپلاستی همیشه برای زیبایی انجام نمی شود. بسیاری از افراد با اهداف درمانی این جراحی را انجام می دهند. مزایای درمانی این روش شامل:

امکان خروج ترشحات واژن

ترشحات واژن یکی از کارکردهای طبیعی و مفید دستگاه تناسلی زنانه است. ترشحات واژن نه تنها موجب تازگی و طراوت کانال واژن می شود بلکه با حل کردن آلودگیها و میکروبها آنها را از محیط واژن خارج می کند. خانمهایی که لابیاهای بزرگی دارند معمولا امکان خروج صحیح ترشحات از واژن میسر نیست و همین موضوع یکی از دلایل ابتلا به عفونتهای واژینال می باشد. در اصل به تجربه دیده شده که این خانمها بسیار دچار عفونتهای مکرر باکتریایی واژن می شوند و بعد از عمل لابیاپلاستی شرایط آنها بسیار بهبود پیدا می کند.

کاهش احساس فشار بر روی ولوو

هنگامی که لبهای واژن داخلی یا بیرونی بیش از اندازه بزرگ باشند، پوشیدن اشکال خاصی از لباس بسیار ناخوشایند است. شلوار جین چسبان، لباس زیر تنگ و حتی لباس شنا می تواند فشار اضافی بر روی ولو ایجاد کند که منجر به خراش، جوش و سایر مشکلات می شود. از طریق کاهش اندازه لب ها، می توان مسائل مربوط به فشار و اصطکاک را برطرف کرد.

افزایش اعتماد به نفس جنسی

زنان باید احساس راحتی و اطمینان نسبت به بدن خود داشته باشند. با استفاده از این روش می توان کل جدیدی به واژن داد. این روش درمانی خصوصاً برای زنانی که چندین مورد زایمان را تجربه کرده اند و اکنون لب های واژن کشیده دارند، بسیار جذاب است.

توانایی پوشیدن لباس های تنگ و تنگ

با کمال تعجب، جراحی لابیاپلاستی حتی می تواند مزایایی در محل کار داشته باشد. این امر به ویژه در مورد ناجیان غریق و سایر افراد حرفه ای که باید هنگام کار لباس های تنگ بپوشند، صدق می کند.

لذت بیشتر در حین رابطه جنسی

از بین بردن بافت های اضافی و غیر ضروری واژن همچنین می تواند تجربه لذت جنسی را افزایش دهد. این امر به ویژه هنگامی که روش های جراحی لابیاپلاستی همراه با کاهش هود کلیتورال انجام شود بیشتر است .بر خلاف برخی باورهای غلط لبه های مینور فاقد عصبهای جنسی هستند و تاثیری در لذت رابطه جنسی ندارند. بعضی از خانمها فکر می کنند با عمل لابیاپلاستی ممکن است میل جنسی آنها کمتر شود یا دیگر از رابطه با همسر خود لذت نبرند که این دقیقا خلاف واقعیت است. جراحی لابیاپلاستی نه تنها بر روی روابط جنسی تاثیر منفی ندارد بلکه می تواند به بهبود آن هم کمک کند. البته بعد از لابیاپلاستی تا مدتی نباید رابطه جنسی داشته باشید.

از هر کدام از این تکنیک ها می توان در عمل لابیاپلاستی استفاده کرد که بستگی به ظاهر لابیاها و تصمیم پزشک دارد.

رای زنان بین ۲۰ تا ۵۰ سال است. خانم‌هایی که همیشه به ظاهر و زیبایی ظاهری خود اهمیت می‌دهند، به دنبال جراحی لابیاپلاستی در تهران هستند تا زیبایی درونی خود را تضمین کنند.

مراقبت های بعد از جراحی لابیاپلاستی

در هر دو روش جراحی لابیاپلاستی رعایت برخی توصیه های لازم یک امر ضروری است و بیمار بایستی به این توصیه ها گوش فرادهد. در ادامه به نکات و توصیه های لازم پس از جراحی می پردازیم.

مراقبت های مهم :

برقراری رابطه جنسی

بیمار می بایست پس از عمل از انجام برخی فعالیت ها اجتناب ورزد، به هیچ عنوان تماس جنسی نداشته باشد و از برقراری رابطه جنسی به مدت شش هفته بپرهیزد، زیرا این ناحیه ظریف است و ممکن است موجب باز شدن بخیه ها و خونریزی شود.

انجام فعالیت های ورزشی و غیر ورزشی

انجام فعالیت های سنگین ورزشی و غیر ورزشی پس از جراحی لابیاپلاستی به مدت شش هفته ممنوع می باشد.
همچنین انجام فعالیت های همچون؛ دوچرخه سواری، موتور سواری، انجام فعالیت های سنگین و استعمال دخانیات همچون سیگار کشیدن می بایست به مدت شش هفته ممنوع می باشد.

مصرف دارو

استفاده از پمادهای موضعی پس از انجام جراحی به منظور جذب بخیه ها توسط جراح زیبایی زنان تجویز می شود.
بیمارانی که جراحی لابیاپلاستی با لیزر انجام می دهند، ممکن است پس از چند روز احساس سوزش داشته باشند که استفاده از کرم های موضعی و مصرف داروهای مسکن در درمان این عارضه موثر خواهد بود و مشکلی برای بیمار به همراه نخواهد داشت.

استراحت

بیمار بایستی پس از این جراحی به مدت یک هفته تا ده روز استراحت نمایید. در صورتی که فرد شاغل است، از ایستادن های طولانی مدت بپرهیزد، زیرا ایستادن موجب می شود تا بخیه ها جذب نشود و منجر به تورم در ناحیه بخیه ها شود.

تغذیه سالم

تغذیه سالم در روند بهبود درمان بسیار موثر بوده و می تواند موجب بهبود زودتر زخم های جراحی شود، لذا مصرف میوه و سبزیجات تازه را فراموش نکنید تا ناحیه جراحی ترمیم یابد.

رعایت بهداشت

رعایت بهداشت و شست و شو این ناحیه بسیار ضروری است، سعی نمایید پس از شست و شو ناحیه تناسلی را خشک نمایید تا از بروز عفونت های قارچی پیشگیری نمایید.

ناحیه تناسلی یک ناحیه حساس بوده و باید مراقب باشید تا دچار خونریزی و باز شدن بخیه های جراحی نشوید، زیرا این امر می تواند منجر به بروز مشکلاتی برای بیمار شود.

احتمال هماتوم و جمع شدن خون پس از جراحی وجود خواهد داشت به هر حال می تواند مشکلاتی را برای بیمار داشته باشد، اما اگر به توصیه های متخصص زنان و زایمان خود گوش فرا دهید و توصیه های لازم قبل و بعد را انجام دهید، این احتمال را می توانید کاهش دهید و از نتایج خوب آن بهره مند شوید.

عمل لابیاپلاستی بافت اضافی لبه را برش می دهد. اندازه بزرگ لبه می‌تواند باعث ناراحتی و تحریک جسمانی در حین ورزش، فعالیت‌های بدنی و مقاربت جنسی شود. عمل لابیاپلاستی ممکن است برای بهبود بهداشت و سلامتی ضروری باشد، زیرا بافت اضافی می‌تواند باعث عفونت شود. لابیا مینور ممکن است حاوی باکتری هایی باشد که منجر به ایجاد عفونت ادراری شود. این لبه اضافی باعث ظاهری ناخوشایند و نامتقارن در قسمت واژن شما می شود که عمل لابیاپلاستی زیبایی مجدد این ناحیه را به شما هدیه می دهد.

مزایای جراحی لابیاپلاستی

 1. زیبایی ناحیه واژن
 2. افزایش راحتی بیمار
 3. افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی
 4. توانایی پوشیدن لباسهای تنگ
 5. افزایش میل جنسی با لابیاپلاستی
 6. هدف از عمل لابیاپلاستی
 7. بالا بردن سطح اعتماد به نفس در خانم هایی که از ظاهر و فرم لابیاهای خود ناراضی هستند.
 8. اصلاح نامتقارن بودن لابیاها
 9. رفع تیرگی لبه های خارجی لابیا
 10. برطرف شدن پارگی ناشی از زایمان طبیعی
 11. رفع احساس درد و ناراحتی حین انجام فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، دویدن و یا رابطه جنسی

لابیاپلاستی به چه افرادی توصیه میشود؟

در ادامه کاندید مناسب لابیاپلاستی را می خوانید که شامل:

 • زنان مسنی که لابیاهای ماژور آن ها در اثر افزایش سن حالت چروکیدگی دارد.
 • زنانی که به علت زایمان های متعدد لابیاهای افتاده و شلی پیدا کرده اند.
 • زنانی که می خواهند به زیبایی اولیه واژن خود دست یابند و همان کیفیت را در رابطه جنسی شاهد باشند.
 • زنانی که به علت وراثت و ژنتیک لابیاهایی دارند که بسیار بزرگ است و ابتدایی ترین اعمال زندگی شان یعنی ورزش و دوچرخه سواری را برایشان سخت و دردناک کرده است.
 • زنانی که لابیاهای بزرگ مانع از آن می شود که بتوانند شلوار هایی جذب بپوشند.

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

در کل، لابیاپلاستی در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهد بود. این روش جراحی می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود که بستگی به وضعیت سلامتی بیمار و تکنیک به کار رفته دارد.

روند کار بدین ترتیب است که ابتدا لابیا ها برش داده می شود سپس بعد از آنکه لابیاها به سایز مناسبی رسیدند از طریق نخ بخیه و یا لیزر محل برش بسته می شود. طی این روش جراح یا به وسیله ابزار های متعارف مثل چاقو اقدام به برداشت قسمت های اضافی لابیاها می کند و یا توسط تکنیک جدید تری به نام لیزر نواحی اضافه را بریده و بخیه می کند.

هر دو این روش ها به منظور حذف نواحی اضافی لابیا ها صورت می گیرد، با این تفاوت که لابیاپلاستی با لیزر به دلیل کمتر بودن خونریزی و سرعت جراحی، بیشتر مورد اسقبال قرار گرفته است. تمامی این اقدامات در کمتر از یک ربع انجام می شود.

عمل لابیاپلاستی چه نتایجی را در بردارد؟

رفع غیر قرینگی لابیاها
افزایش اعتماد به نفس در زنان
برطرف شدن مشکل بزرگی لابیاها
طراوت و شادابی واژن در خانم ها
رفع شلی و افتادگی واژن خانم ها
رفع نقایصی که در لابیا ها وجود دارد
افزایش زیبایی در ظاهر واژن خانم ها
افزایش میل و لذت جنسی در خانم ها
افزایش جذابیت جنسی در آلت جنسی زنان

ممنوعیت جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی جز جراحی هایی می باشد که هیچگونه محدودیتی برای بانوان ندارد و همه افراد می توانند از این روش استفاده کنند. اما در بعضی از مواقع جراح زیبایی زنان تجویز می کند که جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی صورت نگیرد که جز موارد زیر می باشد:

 • افرادی که دچار بیماری سیستمیک هستند.
 • افرادی که دارای بیماری موضعی هستند.
 • کسانی که وسواس فکری مخصوصا در مبحث زیبایی هستند چون این افراد را اگرچه یک جراح زیبایی زنان خوب هم جراحی کند از جراحی خود رضایت کافی ندارند.

نحوه انجام جراحی لابیا ماژورپلاستی

این جراحی با ایجاد دو برش هلالی شکل در پوست داخلی هر لابیا شروع می شود. مقدار بافت مورد نیاز برای برداشتن بستگی به مقدار بافت اضافی دارد. در برخی موارد که آتروفی بافت های چربی وجود دارد می توان مقدار کمی چربی با لیپوساکشن از دیگر نواحی بدن گرفت و به این ناحیه تزریق کرد. معمولا ًبا بخیه های جذب شونده نواحی برش خورده بسته می شوند.

دوران نقاهت بعد از جراحی لابیا ماژوراپلاستی

هر جراحی نیازمند انجام یکسری مراقبت ها و اقدامات است. انجام درست این مراقبت ها دوران نقاهت را کوتاه تر می کند و بهبودی را تسریع می بخشد.

اکثر بیماران یک هفته از کار مرخصی می گیرند. در طول این دوره با قرار دادن کمپرس های یخ بر روی موضع می توان به کاهش تورم و درد کمک کرد.

از یک گن مخصوص بعد از جراحی استفاده می شود که این مورد نیز باعث کاهش تورم می شود. کمپرس یخ بین دو پا قرار می گیرد.
4 تا 6 هفته بعد از جراحی می توان استفاده از تامپون را از سر گرفت و رابطه جنسی و دخول بلامانع است.
تورم بعد از جراحی لابیا ماژور پلاستی تا 6 ماه همراه فرد است و بستگی به ضخامت بافت این مدت زمان می تواند کوتاه تر یا طولانی تر شود. البته میزان زیادی از تورم تا هفته ششم از بین می رود.

بهترین دکتر لابیاپلاستی در  کرمان – شیراز – تهران – یزد – اصفهان – زاهدان – مشهد – مازندران – قم – سمنان – خوزستان – بندرعباس

بهترین دکتر جراح زیبایی زنان در کرمان – شیراز – تهران – یزد – اصفهان – زاهدان – مشهد – مازندران – قم – سمنان – خوزستان – بندرعباس

هزینه عمل زیبایی واژن در کرمان – شیراز – تهران – یزد – اصفهان – زاهدان – مشهد – مازندران – قم – سمنان – خوزستان – بندرعباس

فیلم عمل لابیاپلاستی با لیزر در کرمان – شیراز – تهران – یزد – اصفهان – زاهدان – مشهد – مازندران – قم – سمنان – خوزستان – بندرعباس

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *